POLSKA FEDERACJA HODOWCÓW BYDŁA i PRODUCENTÓW MLEKA

Europejska platforma handlowa

Global Dairy Trade i Giełda EEX Lipsk chcą zbudować platformę handlową dla produktów mleczarskich w Europie.

Global Dairy Trade z Nowej Zelandii i Giełda EEX z Lipska planują wspólnie zbudować platformę transakcyjną a dokładnie mechanizm aukcyjny na niektórych europejskich produktów mleczarskich, w szczególności na mleka w proszku i masła. Do chwili obecnej przedstawiciele EEX i GDT spotkali się z ponad 50 graczami z branży mleczarskiej. W spotkaniach uczestniczyły osoby z Niemiec, Irlandii, Francji, Skandynawii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz przedstawiciele rynku azjatyckiego. Po zakończeniu etapu konsultacji rynkowych w najbliższym czasie rozpocznie się kolejna faza projektu, która dotyczy określenia zakresu usług. EEX i Global Dairy Trade chcą uzyskać wiążące zobowiązania od potencjalnych klientów. Druga ważną kwestią jest zbadanie możliwości rynkowych. Ostatecznych decyzji związanych z wdrożeniem aukcji handlowych można się spodziewać w połowie bieżącego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsza aukcja na europejskie produkty mleczarskie odbędzie się w 2020 roku.

Global Dairy Trade przeprowadza aukcje cenowe na produkty mleczarskie dwa razy w miesiącu. Na platformie zarejestrowanych jest około 520 uczestników z 80 krajów.

Oferta EEX w Lipsku obejmuje kontrakty futures na odtłuszczone mleko w proszku, serwatkę w proszku, masło i mleko płynne pochodzące z Europy.

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
RYNEK MLEKA

Dopłaty do bydła po 2020 roku

15-02-2019

Płatności związane z produkcja zwierzęcą będą również uwzględnione w nowej perspektywie finansowej po 2020 roku, jednak ich wysokość będzie zależeć od wielkości budżetu.

WYDARZENIA

Nowe władze Kujawsko-Pomorskiego Związku

15-02-2019

W połowie lutego br. hodowcy z woj. kujawsko-pomorskiego wybrali  nowy Zarząd swojej organizacji, prezydentem został Piotr Doligalski.

WYDARZENIA

Polska Federacja na Targach Ferma’2019

15-02-2019

Miasto Łódź w dniach 15-17 lutego br. stało się mekką profesjonalistów w produkcji zwierzęcej. Głównym wydarzeniem imprezy była debata z udziałem ministra rolnictwa i przedstawicieli organizacji rolniczych oraz producentów żywności. W targach aktywnie uczestniczy Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka

Okladka 2 2019

Hodowla i Chów Bydła

W numerze 2 / 2019: Buhaje na start!

 

Odpowiednie kojarzenia par rodzicielskich, to w stadach niezbędny element hodowli bydła. Właśnie dlatego tak wiele uwagi poświęcamy temu zagadnieniu na łamach naszego miesięcznika. Tematem numeru w lutowym wydaniu jest dogłębna analiza wyników grudniowej oceny wartości hodowlanej buhajów rasy PHF opublikowanej przez Instytut Zootechniki w Balicach. Doktorzy Tomasz Krychowski i Agnieszka Nowosielska w drobiazgowy sposób odkrywają wszystkie tajniki tego rankingu, a Sebastian Mucha z Centrum Genetycznego PFHBiPM, zapraszajac na stronę www.cgen.pl, prezentuje nową funkcjonalność bazy danych buhajów polegającą na udostępnieniu seksowanego nasienia buhajów. O dokonaniach, szansach i ograniczeniach rozwoju polskiej hodowli porozmawialiśmy z Andrzejem Baehrem, prezesem Wielkopolskiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu zs. W Tulcach. Oprócz tego, w najnowszym numerze naszego miesięcznika znajda Państwo relację z ostatniego w tej kadencji posiedzenia Zarządu Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, a także relację z uroczystego otwarcia nowej siedziby oddziału Federacji i Regionalnych Związków w Koszalinie. Odwiedziliśmy także Wielkopolskę, by pokazać doskonałą i prężnie rozwijająca się hodowlę Państwa Lisieckich, oraz mazowiecką konferencję „Innowacje Trown Nutrition”, gdzie odbyła się premiera nowego preparatu mlekozastepczego. Naturalnie w naszym czasopiśmie nie zabrakło artykułów o zdrowiu, ekonomii i nowościach na rynku hodowli i produkcji mleka. Serdecznie zapraszamy do lektury!

KALENDARZ WYSTAW


NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W ROKU

Luty 2019
PN WT SR CZW PT SO ND
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

*Pola zaznaczone gwiazdką sa obowiązkowe


Jak nas znaleźć?

Siedziba główna PFHBiPM znajduje sie w Warszawie na ul. Żurawiej 22