rynek mleka banner

mlody hodowca banner

pfhb webbanner poziomkwadratWYDARZENIA

Zapraszamy wszystkich hodowców w dn. 22-23 listopada 2014 do udziału w kolejnej jesiennej edycji PODLASKIEGO FORUM BYDŁA. Jest to spotkanie oferujące wykłady , dyskusje oraz prezentacje najnowszych technologii w produkcji mleka. Stanowi doskonałą okazję do wymiany poglądów między hodowcami oraz dyskusji z naukowcami, jak również możliwość zapoznania się z ofertami firm zaopatrujących gospodarstwa specjalizujące się w produkcji mleka.

Czytaj więcej...

XH8A8804 wwwkwadratWYDARZENIA

W dniu 29 października w Nieborowie odbył się Ogólnopolski Zjazd Producentów Mleka. Spotkanie to zorganizowała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu w porozumieniu z Krajowym Związkiem Spółdzielni Mleczarskich, Polską Izbą Mleka, Związkiem Polskich Przetwórców Mleka oraz Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Celem Spotkania było omówienie aktualnej sytuacji ekonomicznej polskiego mleczarstwa, spadku cen mleka w skupie i wpływu rosyjskiego embarga na zachowanie rynku mleka i jego przetworów. 

Czytaj więcej...

kwadratWYDARZENIA

W dniu 23 października 2014 roku w Mielnie odbyły się uroczystości jubileuszowe Okręgowego Związku Hodowców Bydła w Koszalinie. W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, SHiUZ w Bydgoszczy, byli i obecni działacze Związku oraz hodowcy bydła mlecznego Ziemi Koszalińskiej.

 

Czytaj więcej...

kwadratRYNEK MLEKA

Populacja bydła w czerwcu 2014 r. liczyła 5 920,4 tys. sztuk i była wyższa o 1,0% (o 60,9 tys. sztuk) niż przed rokiem i o 5,9% wyższa w porównaniu z grudniem 2013 r. (330,9 tys. sztuk) Również w przypadku pogłowia krów nastąpiły zmiany.

 

 

Czytaj więcej...