rynek mleka banner

mlody hodowca banner

kwadratKOMUNIKAT

Stale pogarszająca się sytuacja na rynku mleka, spadające ceny skupu mleka i drastycznie obniżająca się dochodowość produkcji w polskich gospodarstwach skłoniły nas do wyrażenia naszego niezadowolenia.

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w ramach protestu przeciw zaistniałej sytuacji organizuje w dniu 27 listopada br. w Warszawie pokojową manifestację, nazwaną „Mleczną pikietą” dla zrzeszonych w Federacji hodowców i producentów oraz pracowników Federacji.

Liczymy, że właściwi przedstawiciele kręgu decydentów (minister rolnictwa i rząd), dostrzegą wreszcie determinację producentów mleka i podejmą skuteczniejsze działania, także na forum Unii Europejskiej, prowadzące do poprawy sytuacji ekonomicznej gospodarstw.

Chcemy, żeby Komisja Europejska i przede wszystkim unijny komisarz ds. rolnictwa dostrzegli apele unijnych producentów mleka. Zdecydowanie oświadczamy, że nie chcemy płacić kar za przekroczenia limitów produkcji mleka na koniec obecnego i zarazem ostatniego roku kwotowego. W tym względzie solidaryzujemy się z hodowcami bydła mlecznego z innych krajów europejskiej Wspólnoty.

Poza tym chcemy zwrócić uwagę mieszkańców Warszawy na tak ważny problem jakim jest konsumpcja polskiego mleka i polskich przetworów mlecznych. Również przy tej okazji będziemy apelować o ich kupowanie oraz przekonywać o ich niewątpliwych walorach.

„Mleczna Pikieta” odbędzie się o godzinie 13.00 przed budynkiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Warszawa, przy ul. Wspólnej.

pikieta 2

pfhb webbanner poziomkwadratWYDARZENIA

Zapraszamy wszystkich hodowców w dn. 22-23 listopada 2014 do udziału w kolejnej jesiennej edycji PODLASKIEGO FORUM BYDŁA. Jest to spotkanie oferujące wykłady , dyskusje oraz prezentacje najnowszych technologii w produkcji mleka. Stanowi doskonałą okazję do wymiany poglądów między hodowcami oraz dyskusji z naukowcami, jak również możliwość zapoznania się z ofertami firm zaopatrujących gospodarstwa specjalizujące się w produkcji mleka.

Czytaj więcej...